Jak założyć bezpłatne eKonto w mBanku – instrukcja krok po kroku

Dziś przeprowadzę Cię krok po kroku przez składanie wniosku o założenie eKonta w mBanku przez Internet.

Aby przejść do wniosku możesz wejść na stronę mBanku lub kliknąć TUTAJ.

Do złożenia wniosku będą Ci potrzebne dane z  dowodu osobistego i nazwisko panieńskie matki.


eKonto JEST BEZPŁATNE

Jeśli wykonasz 5 transakcji kartą w miesiącu  – ona też będzie bezpłatna.

  • 0 zł za kartę debetową przy 5 transakcjach w miesiącu
  • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
  • 0 zł za wypłaty w złotych z ponad 9 000 bankomatów Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash w całej Polsce
  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
  • 0 zł za BLIK: płatności bezgotówkowe i wypłaty z bankomatów
  • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach przy okazji zakupów kartą

Jak założyć eKonto?

Po kliknięciu w link do wniosku zobaczysz:

ekonto1

Po kliknięciu na „Złóż wniosek” pojawi się pierwsza strona wniosku, gdzie należy wybrać czy do rachunku chcemy otrzymać kartę platniczą czy nie.

Jak widzisz na zdjęciu poniżej składanie wniosku podzielone jest na 5 etapów: Produkty i usługi, dane osobowe, podsumowanie i oświadczenia, miejsce finalizacji i zakończenie.

ekonto2

W tym przypadku karta nie jest potzrebna, więc klikam na opcję drugą „Nie zamawiam karty”. Po zaznaczeniu właściwej opcji klikamy na czerwony przycisk „Dalej”.

ekonto3

Kolejna karta wniosku to dane osobowe. Tu wypełniamy zgodnie z danymi z dowodu. Numer telefonu i adres e-mail będą wykorzystywane przez mBank do kontaktu z Tobą. Na telefon będziesz otrzymywać kody jednorazowe do autoryzacji operacji w bankowości elektronicznej (o ile taką opcję wybierzesz).

ekonto4

Na dole wniosku należy również wyrazić zgodę (klikając na kwadracik po lewej stronie) na wykorzystanie naszych danych osobowych. Aby przejść dalej klikamy czerwony przycisk. Zawsze też możemy cofnąć się i zmodyfikować poprzednie karty wniosku (klikając na „Modyfikuj poprzedni krok”).

ekonto5

Kolejna karta to potwierdzenie wprowadzonych danych osobowych – dokładnie sprawdzamy, jeśli znajdziemy błąd, klikamy na „Edytuj” po prawej stronie okna.

ekonto6

Kolejny etap to akceptacja oświadczeń (wymagana) oraz pole „Prowadzę działalność gospodarczą”. Nawet jeśli prowadzisz działalność nie musisz zaznaczać tego pola. Zaznaczenie pola to zgoda na kontakt ze strony mBank w kwestii ofert dla firm.

Poniżej jeszcze jedno oświadczenie o kraju, w którym rozliczasz się podatkowo. Jeśli rozliczasz się tylko w  Polsce – zaznacz „TAK”. Po kliknięciu czerwonego przycisku „Dalej” przejdziesz do wyboru podpisania umowy.

ekonto7

Umowę rachunku można podpisać u kuriera (w tym przypadku była to firma TNT) lub w oddziale Banku lub punkcie obsługi Aspiro. Najwygodniejszą opcją jest darmowy kurier, który przyjedzie z kompletem dokumentów (podpisanych już przez mBank) i od razu zabierze podpisaną przez nas umowę.

ekonto8

Na sam koniec należy wskazać adres, na który ma przyjechać kurier.

ekonto9

Klikamy czerwony przycisk „Wyślij” i zrobione.

W ciągu 1-2 dni skontaktuje się z nami kurier, aby umówić termin dostawy dokumentów. Kurier poprosi o okazanie dowodu osobistego i wskaże gdzie należy złożyć podpis.

Wraz z umową kurier dostarczy pakiet aktywacyjny, który zawiera login oraz hasło do pierwszego logowania. Do dokumentów dołączony jest również przewodnik jak korzystać z usług mBanku. Po aktywacji Twoje eKonto już działa.

Print Friendly, PDF & Email

4 Comments on Jak założyć bezpłatne eKonto w mBanku – instrukcja krok po kroku

  1. Jedno z nielicznych kont które nadal pozostają darmowe i większość operacji również jest darmowa w tym przelewy internetowe. Choć obecnie korzystam z konta BZ WBK jako głównego to nadal mam dostęp do ekonta i nie zamierzam go zamykać ponieważ przydaje mi się od czasu do czasu.

    • Racja Sławku, konto jest całkowicie darmowe, ale rzeczywiście jeśli zamówimy do niego karę płatniczą, aby nie płacić konieczne jest wykonanie tych 5 transakcji, o których piszesz. Dzięki za czujność:)

  2. Mam eKonto już od wielu lat i również mogę je polecić. Bardzo dobrze się sprawdza no i jest w pełni darmowe. Od jakiegoś czasu ma również nowy system elektroniczny, który moim zdaniem jest najlepszy wśród kont do których miałem dostęp online.

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


stat4u