Jak odchudzić portfel na wiosnę? Ranking aplikacji do kart lojalnościowych

Jeśli Twój portfel wypełniony jest po brzegi kartami lojalnościowymi – ten post jest dla Ciebie. Pokażę Ci, w jaki sposób w kilka minut raz na zawsze pozbyć się z portfela nadmiaru plastikowych kart, nie tracąc przy tym możliwości korzystania z nich!

Już od pewnego czasu karty lojalnościowe przestały mieścić się w moim portfelu (który do małych nie należy). Dziś mam 19 kart lojalnościowych, co daje 1,5 cm plastiku – korzystam z wszystkich, jednak w portfelu noszę tylko jedną – później napiszę jaką i dlaczego.

Jak to możliwe? Wszystko dzięki wirtualnemu portfelowi kart w moim telefonie.

Aplikacja pozwala na szybkie dodanie kart lojalnościowych do listy w telefonie, by zawsze mieć je pod ręką.

Jak umieścić karty w telefonie?

Większość aplikacji ma wbudowaną listę predefiniowanych kart, a jeśli nie znajdziesz tam jakiejś, zawsze możesz ją dodać ręcznie. Kartę wprowadzasz do telefonu kilkoma kliknięciami. Możesz zeskanować kod kreskowy widniejący na plastikowej karcie (w tym celu należy zezwolić na używanie aparatu w telefonie przez aplikację, gdy pojawi się taki komunikat) lub ręcznie wpisać numer karty.

Jak korzystać z aplikacji do kart lojalnościowych?

Jednym kliknięciem wybierasz z listy wcześniej dodaną kartę. Na ekranie pojawia się kod kreskowy z numerem i logo karty. W większości sklepów kasjer może czytnikiem zeskanować kod bezpośrednio z ekranu smartfonu. Czasem zdarza się jednak, że karta się nie zaczytuje. Wtedy kasjer może ręcznie wprowadzić numer karty. Z aplikacji korzystam już dłuższy czas i tylko w Auchan skanowanie kodu się nie udaje (wydaje mi się, że w moim Auchan po prostu mają dość stare czytniki kodów przy kasach).

Dlaczego warto korzystać z wirtualnego portfela kart lojalnościowych?

Mając karty zawsze przy sobie, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Okazując kartę lojalnościową przy kasie w zależności od sklepu można:

  • otrzymać procentowy lub kwotowy rabat na całe zakupy,
  • skorzystać z atrakcyjnej oferty cenowej tylko dla klubowiczów,
  • zbierać punkty i wymieniać je na nagrody lub upusty.

Jaka aplikacja do kart lojalnościowych jest najlepsza? Mój ranking aplikacji

Jest wiele aplikacji do przechowywania kart rabatowych i lojalnościowych. Przetestowałam 6 popularnych, darmowych aplikacji dostępnych dla systemu Android i iOS.

 

Powyższa tabela przedstawia mój subiektywny ranking aplikacji do kart lojalnościowych. Miejsce 1-3 to bardzo dobre aplikacje. Ja wybieram dla siebie CENEO. Dlaczego? Oprócz tego, że jest prosta, przejrzysta i szybko działa, ma 2 dodatkowe zalety. Po pierwsze dodatkowo w aplikacji dostępna jest porównywarka cenowa Ceneo. Ponadto na telefonie można zainstalować Widget Ceneo i mieć bezpośredni dostęp do najczęściej używanych kart (instrukcję dodawania wigdetu znajdziesz w aplikacji w zakładce „Więcej”).

Jaką kartę lojalnościową noszę w portfelu? Jest to karta IKEA Family. Jako jedyna z moich kart nie ma kodu kreskowego tylko pasek magnetyczny, więc nie można zeskanować jej do aplikacji Ceneo – niestety.

Jak dodać moje lojalnościowe do aplikacji Ceneo – instrukcja w 5 krokach

Po pobraniu aplikacji Cenao na swój telefon i uruchomieniu jej, zobaczysz zapewne informację „Twoja lista kart jest pusta – dodaj swoją pierwszą kartę”.

KROK 1

W prawym górnym roku naciśnij „+”, aby przejść do trybu dodawania kart.

FNP - karty1

KROK 2

Z widocznej listy kat wybierz tę, którą chcesz dodać. UWAGA! Jeśli nie znajdziesz swojej karty, istnieje opcja „Inna karta”.

FNP - karty2

KROK 3

Kliknij na wybraną kartę, po czym wybierz opcję: „zeskanuj kod karty” lub „wprowadź kod ręcznie”. W pierwszej kolejności wybierz skanowanie. Jeśli nie uda się zeskanować kodu, można go później dodać ręcznie.

FNP - karty3

KROK 4

Zeskanuj kod kreskowy na karcie, najeżdżając czerwoną linią widoczną na ekranie telefonu na kod. Nie trzeba przyciskać żadnych przycisków, kod zeskanuje się automatycznie, jeśli tylko odpowiednio ustawisz kamerę telefonu.

FNP - karty4

KROK 5

Następnie kliknij przycisk „Zachowaj” w prawym górnym rogu ekranu.

FNP - karty5

GOTOWE!!! Pierwsza karta jest już widoczna na liście.

FNP - karty6

Aby wyświetlić kartę, wystarczy jedno kliknięcie i na ekranie telefonu pojawia się kod karty. Pokaż go przy kasie i oszczędzaj.

FNP - karty7

 

A Ty ile masz kart lojalnościowych? Jeśli masz ich kilka, aplikacja może wydawać Ci się tylko kolejnym gadżetem. Jeśli jednak masz ich więcej, skorzystanie z jednej z opisanych przeze mnie aplikacji może skutecznie odchudzić i odważyć Twój portfel na wiosnę i na zawsze. Ja chętnie pozbyłabym się z portfela również karty IKEA Family – może ktoś ma i na tę kartę jakiś patent?

Print Friendly, PDF & Email

9 Comments on Jak odchudzić portfel na wiosnę? Ranking aplikacji do kart lojalnościowych

  1. Wszystko fajnie tylko już w dwóch sklepach odmówiono mi zeskanowania kodu z telefonu. Dzisiaj w Auchan i jakiś czas temu w CCC. Komentarz pani w sklepie był następujący, że to może nie być moja karta co za bzdura przecież na karcie nie ma żadnych danych poza jej numerem.

  2. Czy aplikacje nie ingerują w dane nie tylko osobowe zawarte na kartach lojalnościowych? Oprócz Ceneo wszystkie są w sklepie Google – międzynarodowego szpiega

  3. Auchan nie akcepruje wirtualnych kart. Pani w kasie powiedziala ze taki maja przepis. Szukalem nie znalazlem. Schell takze nie akceptuje unformujac mnie ze nie maja do tego czytnikow. Boedronka podobnie bonskanuja na ladzie (waga ze skanerem) ale tu pan na kasie wykazal sie inyeligencja i wpisal cyfry z kodu recznie. Brawo.

  4. Wszystkie programy lojalnościowe są fajne i lubię korzystać zawsze to jakiś profit dla klienta. Sklepy typo Biedronka, Tesco czy Rossmann naliczają punkty poprzez karty fizyczne lub aplikacje, ale z ciekawym programem lojalnościowym spotkałem się ostatnio w sklepie na moim osiedlu. Jak dopytałem sprzedawczynię chodzi o https://zencard.pl/ czyli program lojalnościowy dla klientów płacących kartą. System rozpoznaje kartę i na konto klienta przyznaje punkty. Fajna sprawa korzystam z tego, ponieważ nie lubię mieć gotówki przy sobie – nauczka po tym jak zostałem okradziony z całej wypłaty 😉 .

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


stat4u